
Az Országos Rendőr-főkapitányság gyűlölet-bűncselekmény szakvonal-vezetőjének kezdeményezésére egyeztetéssorozat indult a rendőrség és a Belügyminisztérium képviselői, valamint a Gyűlölet-bűncselekmények Elleni Munkacsoport (GYEM) tagjai és független szakértők között az egyes vitatott esetek megbeszélése, az álláspontok közelítése céljából.

Huszonnyolc rendőr, többek között az országos gyűlölet-bűncselekmény szakvonal tagjai és budapesti kerületi rendőrkapitányok vettek részt a Háttér Társaság novemberi képzésein.

A Gyűlölet-bűncselekmények Elleni Munkacsoport elkészítette a Rendőri Vezetők Nemzetközi Szervezete (IACP) A gyűlölet-bűncselekmények kezelése: rendőri irányelvek a nyomozáshoz és a megelőzéshez c. irányelvének magyar fordítását.

Munkacsoportunk tagjai is részt vettek a Nemzeti Közszolgálati egyetem ComPHEE projektjének keretében tartott kéthetes, gyűlölet-bűncselekményekkel foglalkozó képzési moduljának oktatásában.